Rollerblade Open Shell with Trust Catalyst Liner!

Image

Witam.

Tym razem mam wam do przedstawienia mod shella Rollerblade Solo Era! Do przeróbki zmusił mnie liner – Trust Catalyst. Mając do wyboru sprzedaż rolki i jej modyfikację oczywiście wybrałem to drugie! Jakim byłbym człowiekiem, gdybym nie spróbował czegoś dostosować do swoich potrzeb. Plan był prosty. Wyciąć tyle shella by stopa bez problemu wcisnęła się do rolki i mogła wygodnie tam przebywać przez kilka godzin jazdy.

Tak wyglądały rolki przed modem:Image

Jak widać wszystko było na swoim miejscu, na próbę włożyłem Sifikę SL310 z Deshi, jednak był prawie tak samo tragiczny jak ten oryginalny. Ból kostek był na porządku dziennym.

Natchniony “Frankenboots” wziąłem do ręki scyzoryk i zacząłem wycinać shell w okolicach otworów na sznurówki. Stwierdziłem, że zrobię open shell z prawdziwego zdarzenia. Otworzyłem więc shell o jakiś 1cm szerokości z obu stron, także trochę do przodu.

Tutaj możecie zobaczyć shell przed i po:

Image

Jak widać, rolka bardzo się zmieniła, nie wygląda już na taką wąską i jak wielu twierdzi rekreacyjną.

Po wycięciu drugiego shella zrobiłem otwory na sznurówki i złożyłem rolkę w całość.

Jeżdżę w tych rolkach już od ponad miesiąca, liner już się ubił, jest mega wygodnie, ciężko mi teraz jeździć w USD Carbon 2, w których czuję dyskomfort i zbyt duży luz w okolicach cuffa. Jak widać moje Rollerblade Open Shell są bardzo wysokie przez liner, co jest ogromną zaletą jeśli chcemy jeździć FSK/powerblading, kontrola nad rolką jest niesamowita, pracuje prawie cała noga, a nie tylko stopy. Wygoda? Nie jeździłem póki co w niczym lepszym od tego tworu mojej szalonej wyobraźni. Po kilku godzinach jazdy nie czuć żadnego bólu, uwierania, kompletnie nic. Czy jeździłem na nich agresywnie czy FSK zawsze spisywały się świetnie! Jedyny mankament tego setupu to klamry, które rozpadają się po pierwszym uderzeniu w murek, ale i z tym poradzę sobie za jakiś czas!

Finalny efekt możecie zobaczyć poniżej:

Image

Image

Advertisements

One comment on “Rollerblade Open Shell with Trust Catalyst Liner!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s